Úvod

Novinky

Je třeba zaplatit příspěvky na rok 2022! Informace a seznam kdo platil zde


Nabíráme děti!
Více informací o družinách a kontakty najdete zde.


Zaheslovali jsme galerii fotek z akcí. Pokud po vás bude prohlížeč chtít přihlášení, zadejte jako login jméno oddílu a jako heslo název písně, kterou hrajeme na začátku slavnostňáku. Vše bez diakritiky.


Obnovena sekce kdo co píše do Šupu. Sledujte pravidelně!

Nejbližší akce z programu

Puťák pro mladší: Tygří (22. 8. - 25. 8., přihlášeno: 6)

Kec: Poprázdninový kec (1. 9., přihlášeno: 1)

Pracovní akce: úklid klubvny (1. 9., přihlášeno: 1)

Poslední diskuse

Honza: √1 se nerovná 1, ale |1|...

Jírovec: Řekl bych, že umocňování na necelé číslo je definované jen pro nezáporná čísla. A j...

Horace: Něco pro starší a pokročilé: občas hrajeme něco od Asonance. Jejich basák je nejen výtečn...

Poslední diskuse fosílií

krystoff /// Emil: wow znate toto? opravdovy poklad! Cartea Munţilor de Bucura Dumbravă turistický průvodce rumu...

Nové fotky v archivu akcí

Otvírání studánek: Grybla - Vlčí rokle (100nožka)

Tábor (100nožka)

Jarní voda: dolní Sázava (už)


Kdo jsme?

Náš oddíl vznikl v roce 1966 jako oddíl svazu Junáků — Zálesáků. Období normalizace jsme bez větších zásahů shora přečkali pod hlavičkou Svazarmu a po roce 1989 jsme se přidali k české tábornické unii. Bližší informace o vzniku střediska, resp. oddílu, najdete v části historie.

Fotka z vody - Otava

Hledáte smysluplnou celoroční činnost pro volný čas Vašich dětí? Chodí již Vaše děti na nejrůznější specificky zaměřené vzdělávací, umělecké, či sportovní kroužky, ale chybí jim nějaká soustavná celoroční činnost, při které by se dostaly do přírody, kde by si mohly najít kamarády na celý život a kde by se naučily nezávislosti a samostatnosti v činnosti i úsudku? Pak jste na správné adrese:-) S prací s dětmi máme již čtyřicetiletou zkušenost. Máme k dispozici také slušné materiální zázemí a pro začátek můžeme dětem zapůjčit základní vybavení, takže není nutné najednou investovat mnoho peněz do výstroje. Oddílové příspěvky jsou pouze 300 Kč ročně díky grantové podpoře naší činnosti ze strany Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Magistrátu hlavního města Prahy a Městské části Praha 2.

Co děláme?

Základní jednotkou oddílu jsou družiny 6-8 členů — věkových vrstevníků, které se pod vedením rádce scházejí jednou týdně na schůzkách v naší klubovně v Praze 2 a o víkendech podnikají různé výpravy. Rádcové jsou zkušení, protože sami prošli oddílem od svého útlého věku. Oddíl tvoří chlapecké i dívčí družiny, které průběžně doplňujeme. V průběhu roku proto přijímáme nováčky hlavně ve věku 8-12 let. Chcete-li se podívat podrobněji na jednotlivé družinky, zkuste atlas hub. Jak se k nám dostanete a kdy se schází jednotlivé družinky najdete v sekci kontakt.

Fotka z "rytířského" tábora

Náš oddíl není masový a všichni členové oddílu se navzájem znají. Proto kromě družinové aktivity hraje velkou roli i celooddílová činnost, zejména oddílové schůzky — tzv. „kec“, jarní a podzimní sjíždění českých řek na kanoích, putovní výpravy, zimní výpravy s běžkami či sněžnicemi, a také naše tradiční akce: jarní Otevírání studánek, Vánoční výprava ke stromku, „Guláš — Mikuláš“, hry v historickém centru Prahy, atd. Vyvrcholením oddílové činnosti je třítýdenní letní tábor „na zelené louce“, jaký jistě znáte z knih J. Foglara. Na táboře bydlíme v indiánských týpí a stavíme si všechny stavby včetně kuchyně, ve které si sami vaříme.

K tomu, aby práce oddílu měla smysl, a aby děti vytvořily kompaktní družinky je nejdůležitějším předpokladem aktivní účast dětí na oddílových akcích. Aktuální program oddílu, přihlášky na akce a pozvánky naleznete vždy v sekci program.

Vydáváme si také svůj vlastní oddílový časopis ŠUP, ve kterém se objevují zápisy z proběhlých akcí, různé tábornické, či vodácké rady, nebo zajímavé kvízy. V sekci download si můžete stáhnout různé zajímavosti z naší tvorby:-)

Co říkají rodiče?

„Oddíl vedou spolehliví, obětaví vedoucí s pěkným vztahem k dětem a mládeži. V oddíle vládne souhra, humor, spolupráce a tvořivá atmosféra. Život v oddíle nekončí 15. rokem věku, ale přátelství a společné akce pokračují i mezi většími „dětmi“. Čeho si velmi ceníme, že oddíl vychovává děti k odpovědnosti a samostatnosti, potřebný řád oddílu vyplývá z přirozeného přátelského prostředí. Myslíme si, že se nejedná o klasickou zájmovou činnost, jako jsou kroužky nebo sportovní oddíly. Nejde o výkon. Jde spíš o způsob života. Děti se naučí pobývat v přírodě a přitom si pomáhat a podílet se na společném životě oddílu.“

Jaroslav a Zuzana Volkovi, oddílem prošli všichni tři jejich synové (na požádání sdělíme kontakt)

Technické informace

Stránky byly navštíveny cca 385956 krát.

Tyto stránky spravuje Věšák. Naprogramoval a webdesign spáchal Pětík. Za webhosting děkujeme Econnectu.