Úvod

Kdo jsme?

Novinky

Nabíráme děti!
Hledáme především děti ve věku přibližně 6–7 let do nové družinky. Uchytí se ale případně i starší ve stávajících družinách.
Nová družinka se nejprve bude scházet na víkendových výletech (cca jednou za tři týdny), později se budou postupně začleňovat do klasického oddílového programu.
Aktuálně nabíráme nové děti do těchto družin:

Více informací o družinách a kontakty najdete zde.


Je třeba zaplatit příspěvky na rok 2018! Informace a seznam kdo platil zde


Zaheslovali jsme galerii fotek z akcí. Pokud po vás bude prohlížeč chtít přihlášení, zadejte jako login jméno oddílu a jako heslo název písně, kterou hrajeme na začátku slavnostňáku. Vše bez diakritiky.


Obnovena sekce kdo co píše do Šupu. Sledujte pravidelně!

Nejbližší akce z programu

Kec (18. 1., přihlášeno: 13)

Hra po Praze: Hra oddílů ČTU - Vyzvědači (19. 1., přihlášeno: 7)

Akce v klubovně: Oddílová rada (28. 1., přihlášeno: 0)

Poslední diskuse

H: ..my jsme si tesali oddilovy program runami do kusu kamene. A to melo nejakou vahu......

99+1nožka: Za jejich dob asi nic takového jako přihlašování v programu/oddílové stránky/internet/počítač/elektř...

Brouk: Pro příští sraz bych navrhoval, aby se všechny fosílie přihlásily na webu, ať se s nimi počítá a pro...

Poslední diskuse fosílií

krystoff /// Emil: wow znate toto? opravdovy poklad! Cartea Munţilor de Bucura Dumbravă turistický průvodce rumunský...

Nové fotky v archivu akcí

Puťák pro starší: RoSa (100nožka)

Puťák pro mladší: Slovensko SkoRo (Věšák)

Tábor: Malčice (Věšák)


Náš oddíl vznikl v roce 1966 jako oddíl svazu Junáků — Zálesáků. Období normalizace jsme bez větších zásahů shora přečkali pod hlavičkou Svazarmu a po roce 1989 jsme se přidali k české tábornické unii. Bližší informace o vzniku střediska, resp. oddílu, najdete v části historie.

Fotka z vody - Otava

Hledáte smysluplnou celoroční činnost pro volný čas Vašich dětí? Chodí již Vaše děti na nejrůznější specificky zaměřené vzdělávací, umělecké, či sportovní kroužky, ale chybí jim nějaká soustavná celoroční činnost, při které by se dostaly do přírody, kde by si mohly najít kamarády na celý život a kde by se naučily nezávislosti a samostatnosti v činnosti i úsudku? Pak jste na správné adrese:-) S prací s dětmi máme již čtyřicetiletou zkušenost. Máme k dispozici také slušné materiální zázemí a pro začátek můžeme dětem zapůjčit základní vybavení, takže není nutné najednou investovat mnoho peněz do výstroje. Oddílové příspěvky jsou pouze 150 Kč ročně díky grantové podpoře naší činnosti ze strany Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Magistrátu hlavního města Prahy a Městské části Praha 2.

Co děláme?

Základní jednotkou oddílu jsou družiny 6-8 členů — věkových vrstevníků, které se pod vedením rádce scházejí jednou týdně na schůzkách v naší klubovně v Praze 2 a o víkendech podnikají různé výpravy. Rádcové jsou zkušení, protože sami prošli oddílem od svého útlého věku. Oddíl tvoří chlapecké i dívčí družiny, které průběžně doplňujeme. V průběhu roku proto přijímáme nováčky hlavně ve věku 8-12 let. Chcete-li se podívat podrobněji na jednotlivé družinky, zkuste atlas hub. Jak se k nám dostanete a kdy se schází jednotlivé družinky najdete v sekci kontakt.

Fotka z "rytířského" tábora

Náš oddíl není masový a všichni členové oddílu se navzájem znají. Proto kromě družinové aktivity hraje velkou roli i celooddílová činnost, zejména oddílové schůzky — tzv. „kec“, jarní a podzimní sjíždění českých řek na kanoích, putovní výpravy, zimní výpravy s běžkami či sněžnicemi, a také naše tradiční akce: jarní Otevírání studánek, Vánoční výprava ke stromku, „Guláš — Mikuláš“, hry v historickém centru Prahy, atd. Vyvrcholením oddílové činnosti je třítýdenní letní tábor „na zelené louce“, jaký jistě znáte z knih J. Foglara. Na táboře bydlíme v indiánských týpí a stavíme si všechny stavby včetně kuchyně, ve které si sami vaříme.

K tomu, aby práce oddílu měla smysl, a aby děti vytvořily kompaktní družinky je nejdůležitějším předpokladem aktivní účast dětí na oddílových akcích. Aktuální program oddílu, přihlášky na akce a pozvánky naleznete vždy v sekci program.

Vydáváme si také svůj vlastní oddílový časopis ŠUP, ve kterém se objevují zápisy z proběhlých akcí, různé tábornické, či vodácké rady, nebo zajímavé kvízy. V sekci download si můžete stáhnout různé zajímavosti z naší tvorby:-)

Co říkají rodiče?

„Oddíl vedou spolehliví, obětaví vedoucí s pěkným vztahem k dětem a mládeži. V oddíle vládne souhra, humor, spolupráce a tvořivá atmosféra. Život v oddíle nekončí 15. rokem věku, ale přátelství a společné akce pokračují i mezi většími „dětmi“. Čeho si velmi ceníme, že oddíl vychovává děti k odpovědnosti a samostatnosti, potřebný řád oddílu vyplývá z přirozeného přátelského prostředí. Myslíme si, že se nejedná o klasickou zájmovou činnost, jako jsou kroužky nebo sportovní oddíly. Nejde o výkon. Jde spíš o způsob života. Děti se naučí pobývat v přírodě a přitom si pomáhat a podílet se na společném životě oddílu.“

Jaroslav a Zuzana Volkovi, členy oddílu jsou všichni tři jejich synové (na požádání sdělíme kontakt)

Technické informace

Stránky byly navštíveny cca 301104 krát.

Stránky jsou optimalizované pro jakékoliv rozlišení, ale čím větší tím lepší. Stránky by měly chodit téměř pod všemi prohlížeči podporující rámy, ale pro větší zážitek doporučují prohlížeče podporující standardy (t.j. IE5, Netscape 6, Opera 5 a další). Vice se dozvíte na www.webstandards.org.

Tyto stránky spravuje Věšák. Naprogramoval a webdesign spáchal Pětík. Za webhosting děkujeme Econnectu.