ŠUP 20

Goulage - Micoulache (aneb Guláš - Mikuláš)

Trimarán z kánoí s instalovanými kamny, kdese ohříval gulášek, mňam...Gulášek - Mikulášek se konal 2.12. V pátek před tím byl, myslím, Kec a Kule tradoval, že kdo tu nespí (nejsem blázen :-)), ať ráno přijde (myslím) v devět. No, přišel jsem asi v půl desátý a hóóóóóóóóódně lidí bylo ještě ve spacáku… Tak jsme tak ňák pobyli v klubovně, nafasovali pádla a vydali se k našemu „přístavu“. Kule (jako vždy) chytře vymyslel, že půjdeme od Lazarské pěšky a proto jsme na místo určení přišli asi o hodinu později… Prošli jsme Karlovým mostem (byli tam ňáký hudebníci, docela dobře hráli, ale nevim, jestli jim někdo něco dal :-)) a došli jsme k našim parníkům. Tady jsme byli donuceni si vzít vesty (mimochodem, prej před tím, než jsme přišli, tak tam byli poldové a ptali se, jestli je jako všechno zařízený ohledně bezpečnosti a takový blbosti…) a poslechli jsme si projev nejhlavnějšího detektiva.

 

Začali jsme nastupovat do našich parníků. V jednom (pro nevzdělané to byly 3 spojené lodě) bylo nejmíň tak 12 lidí a tak byly docela hoooodně zatížené. Já jsem jel (bohužel) na parníku bez kamínek (a tudíž i bez guláše (!!!)) a odtud jsem také filmoval (kamera kupodivu neskončila ve vodě). Na Vltavě jezdilo docela hodně parníků, tak nejen lidi z Karláku, ale i z parníků se mohli pokochat naší bojovou zástavou s „chytrým“ nápisem: „Sypte ptáčkům“ a pod tím: „Primátor Dittrich“. Několikrát jsme projeli pod Karlovým mostem a lidi na něm z nás byli docela na větvi… Mezitím se Kule dostal na most a odtud začal spouštět na provázku ešák a na gulášové lodi ho plnili (kupodivu se ani nevylil…). Druhá loď nám ujela a na druhé straně Vltavy sprostě začali žrát guláš (a my jsme přistáli na břehu a měli jsme strašnej hlad !!!!!!!!!!!). Guláš byl jinak fakt výbornej a tahle action taky. Ještě bych asi měl zmínit, že kdo chtěl, mohl si vzít na sebe oblečení z ňákejch dvacátejch let (minulýho století) a v něm jít. Já nejsem takovej blázen, abych takhle šel, ale někdo ano a musím uznat, že třeba Turobovo, Sovovo nebo i Křečkovo oblečení bylo fakt super!!

Spojené národy Žižkovské slavnostně nastoupené při projevu senátora SSŽ

Neplacená reklama: vše, o čem jsem tady psal, jste mohli vidět na jednom Kecu, kde se promítalo moje a Kubulovo video, kdo tam nebyl, tak má asi smůlu :-( .

Čau, Psík


zpět