Archiv

Přidat odkaz na fotogalerii

Postup

  1. Mám fotogalerii s několika fotoalby na nějakém webu (např. http://fotoalba.centrum.cz/unewest.php?nick=vrapenec)
  2. Najdu si příslušnou akci (např. Puťák pro starší: Alpy) k níž chci fotky přidat a kliknu na odkaz přidat fotky - tak jsem se dostal na tuto stránku.
  3. Ve své fotogalerii si kliknu na příslušné fotoalbum z dané akce a v řádku s adresou v prohlížeči se mi zobrazí adresa tohoto alba: např. http://fotoalba.centrum.cz/photos.php?aid=969052&row=w%3Dal%26uid%3D9981255%26sort%3D0%26onpage%3D0%26page%3D1. (V případě alba na Googlu kliknu na tlačítko "Sdílet" a dále na "Vytvořit odkaz". Zobrazí se mi adresa tohoto alba.) Tuto adresu zkopíruju do políčka URL fotogalerie.
  4. (Tento krok lze přeskočit) Pokud trochu rozumím Internetu, poznám, že podstatný parametr v adrese je pouze aid a vše co je za znakem "&" není důležité. Vyzkouším to tedy z adresního řádku odmazat a podívat se co je na kratší adrese http://fotoalba.centrum.cz/photos.php?aid=969052 a voilá - je to ono. Takže do pole URL dám pouze tuto kratší adresu
  5. Ve své fotogalerii si vyberu jeden hezký náhled fotky, který bude sloužit jako úvodní obrázek. (V případě alba na Googlu musím tento postup provést přímo na detailu fotky - v náhledu alba to nefunguje) Na něj kliknu pravým tlačítkem a dám "Kopírovat adresu obrázku". Tuto adresu vložím do pole URL úvodního obrázku.
  6. Vyplním antispam a odešlu. Hotovo.

Přidat fotogalerii k akci: 8: Pozor změna místa!!! (26. 5. (pá) - 28. 5. 2023 (ne))
Přezdívka/jméno:
URL fotogalerie: kompletní URL adresa včetně http://
URL úvodního obrázku: kompletní URL adresa včetně http://
Antisp@m: sem napiš pozpátku "ykzarbo"